Zapraszamy dziś o godz. 17.30 na ostatnie już nabożeństwo majowe,
a od 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa.
Dziś podczas Mszy Św. o godz. 10.30 będzie Msza Święta rocznicowa I komunii Św. dzieci klas czwartych.
Zapraszamy dziś całe rodziny na radosne spotkanie z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.
O godz. 13:00 rozpoczniemy koncertem dedykowanym wszystkim Mamom, a bezpośrednio po nim zapraszamy na rodzinny piknik w ogrodach przy kościele.
Niech będzie to czas wdzięczności za nasze Mamy, wspólnej radości dzieci i rodzinnego spotkania w serdecznej atmosferze.
Zabierzcie ze sobą bliskich i dobre, radosne serce do wspólnego świętowania!
Jutro, 1 czerwca, podczas Mszy Św. o godz. 18.00. zostanie udzielony grupie naszej młodzieży przez ks. bp. Rafała Markowskiego sakrament bierzmowania.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas tej radosnej uroczystości, aby towarzyszyć naszej młodzieży i wypraszać dla nich dary Ducha Świętego i łaskę wiary. Z racji uroczystości bierzmowania litania do Serca Pana Jezusa będzie wyjątkowo odmówiona o godz. 17.30. Kancelaria parafialna będzie jutro zamknięta.
W czwartek, 4 czerwca , przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Msze Św. będą odprawiane o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00.
Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.30.
Procesja przejdzie ulicami: K. Jagiellończyka, Przemysława, Bony, Koronacyjną i Jagiellończyka w stronę kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne wspólnoty parafialne do przygotowania ołtarzy, ale też udekorowania trasy procesji. Prosimy również o nieparkowanie na tasie procesji.
Zapraszamy do udziału w procesji dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą i dzieci rocznicowe w strojach komunijnych, zapraszamy bielanki i całą asystę liturgiczną i procesyjną. W oktawie Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną będziemy chodzili po Mszy Świętej wieczornej wokół kościoła.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W I piątek miesiąca spowiedź rano od godziny 6.30. O godz. 15.00. zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adorację Najśw. Sakramentu. O godzinie 17.00. zapraszamy na Msze Św. dzieci i młodzież. Spowiedź po południu od godz. 16.30. W ten piątek z racji oktawy Bożego Ciała zostaje udzielona dyspensa od pokarmów mięsnych.
W I sobotę zapraszamy na Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00, nabożeństwo różańcowe oraz na spotkanie Rodziny Różańca Świętego.
W niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili XVIII Święto Dziękczynienia po hasłem: „Dziękujemy za świadectwo wiary”.
O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Członkowie Akcji Katolickiej po Mszach Świętych zbierać będą ofiary na upiększenie świątynię Opatrzności Bożej – wotum Narodu Polskiego.
Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wszelkich łask i opieki Matki Najśw. A dzieciom z racji jutrzejszego święta życzymy radości, mocnej wiary i dobrych serc.
W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp.: Władysława MAKOWSKIEGO. Wszystkich naszych zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
